Samsung 3D V-NAND SSD

0
1093
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Tescilli V-NAND teknolojisine dayanan 850 PRO, en son teknolojilerin kullanıldığı kişisel bilgisayarlarda ve yüksek performans gerektiren iş istasyonları için geliştirildi. Karşınızda Samsung 3D V-NAND SSD Samsung’un V-NAND teknolojisi, tescilli bir dikey hücre yapısı içeriyor ve halihazırda geleneksel flaş bellekte kullanılan düzlemsel NAND mimarisinin getirdiği yoğunluk sınırlamasının aşılmasında yeni bir dönemi temsil ediyor.  

EN İYİ TABLET HANGİSİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

  Teknoloji bu şekilde önemli hız, dayanıklılık ve enerji verimliliği iyileştirmeleri getiriyor. Samsung ne dedi? Samsung Electronics Ürün Pazarlama Ekibi Kıdemli Başkan Yardımcısı Unsoo Kim, yeni nesil SSD teknolojisi ile ilgili olarak; “Samsung, yeni 850 PRO V-NAND SSD ile SSD teknolojisinin gelişimi açısından önemli bir gelişmeye imza atıyor. Üstün dayanıklılık, performans ve enerji verimliliği sağlayan yüksek yoğunluklu SSD’lerle bu alandaki liderliğimizi bir kez daha vurguluyoruz. Müşterilere rakipsiz bir performans sunan lider V-NAND SSD’ler sağlayarak, inovatif bir bilişim ortamı oluşturmaya büyük bir önem veriyoruz” dedi. Performansı nasıl? Samsung 850 PRO olağanüstü yüksek hızlar ve sıra dışı bir dayanıklılık sunarak SATA III (6 Gb/s) arayüzü kullanan SSD’ler arasında en yüksek performans düzeyini sağlıyor.Samsung, üç boyutlu dikey flaş bellek teknolojisini kullanan, 3D V-NAND SSD serisini duyurdu. Samsung 850 PRO SSD ile yeni teknoloji, bize hangi koaylıkları sunacak?

Sürücünün ardışık okuma performansı, saniyede 550 megabayt (MB/s), yazma performansı ise 520 MB/s’ye ulaşıyor. Rastgele performansa bakıldığında ise okuma hızlarının 100.000 IOPS’e (saniye başına giriş/çıkış işlemi), yazma hızlarının 90.000 IOPS’e ulaştığı görülüyor. Kapasiteler ne olacak? Sürücü, çalışırken ortam sıcaklığını koruyan ve aşırı ısınmanın getirebileceği potansiyel veri kaybını önleyen “Dinamik Sıcaklık Koruyucusu” özelliğine de sahip. Samsung 850 PRO, 128 GB, 256 GB, 512 GB ve 1 terabayt (TB) depolama kapasitelerinde piyasaya sunulacak. shiftdelete